O Bulharsku…

Bulharsko je stát v jihovýchodní Evropě, na Balkánském poloostrově. Země sousedí na severu s Rumunskem (kde hranici tvoří Dunaj), na západě se Srbskem a Černou Horou a s Makedonií, na jihu s Řeckem a na jihovýchodě s Tureckem. Východní hranici tvoří Černé moře. V roce 2004 země vstoupila do NATO, a v roce 2007 vstoupila do EU.

Hlavní město: Sofia
Úřední jazyk: Bulharština
Měna: Bulharský lev (BGN)
Časové pásmo: +1
Mezinárodní předvolba: +359
Státní zřízení: Republika
Rozloha země: 110 993,6 km2 (102. na světě) z toho 0,3 % vod
Počet obyvatel: cca. 7 050 034 (2017)
Náboženství: Bulharští pravoslavní 85%, muslimové 13%
Nejvyšší bod: vrch Musala (2 925 m n.m.)
Klima: Mírné kontinentální podnebí, Černomořské pobřeží a povodí Marice tvoří přechod k podnebí středomořskému, průměrné teploty v lednu – 2 až + 2 °C, v červenci 21 až 24 °C, průměrné roční srážky od 450 mm (Dobrudža) do 1250 mm (vrcholky hor).

Bulharsko je v mnoha ohledech jednou z dynamicky se rozvíjejících turistických destinací a jednou z nejúspěšnějších zemí Balkánu. V posledním dvacetiletí proběhl na Bulharském pobřeží intenzivní stavební ruch, vznikla spousta nových rekreačních komplexů, domů, hotelů, zlepšila se infrastruktura a tento trend přetrvává i v současné době. Bulharsko se v současnosti opět stává populární letní destinací.

Před několika lety bylo Bulharsko turisticky téměř neobjevené i do dnes zůstává poměrně málo známou zemí. Není totiž vyloučeno, že máte o Bulharsku poněkud zkreslené představy související s pobytem v něm před pěti až třiceti lety. V tom případě je nutné podotknout, že od té doby se mnohé změnilo, k poměrně zásadním inovacím.

V Bulharsku najdete skoro nejlevnější dovolenou u moře, opravdu teplé podnebí , zlaté písečné pláže, blízká doletová vzdálenost – pouhé dvě hodiny letu z Prahy, levnější ceny potravin, nulový terorismus, minimum omezení, bezprostřednost a pohoda. Lidé jsou velice přívětiví a pohostinní k cizincům.

Jsou zde zdaleka nejnižší ceny rekreačních nemovitostí u moře v rámci celé Evropské unie.
Všichni občané členských zemí EU mohou cestovat do Bulharska bez vízové povinnosti.
V zemi se úspěšně rozvíjí tržní ekonomika a v rámci ní je možno výhodně investovat.

Bulharsko země kontrastů…

Bulharsko je zajímavá země s krásným mořem se zlatými písečnými plážemi a drsnými horami, divoké řeky a vodopády, vzácné jeskyně, bohatá flora a fauna, krásná horská jezera v nadmořské výšce až 2 200 m, historická městečka, kulturní a architektonické zajímavosti, staré kláštery i moderní letoviska Bulharsko nabízí vše, na co si jen vzpomenete.
Bulharsko je na čtvrtém místě v seznamu kulturních dědictví UNECO v počtu kulturních a historických památek. Země je protkaná nádhernými horami s velmi dobrými lyžařskými podmínkami. Může proto uspokojit nejrůznější záliby návštěvníků, má co nabídnout jak vyznavačům vodních sportů, tak milovníkům osamělé přírody a horských jezer, cyklistům, kteří dávají přednost jízdě údolími, ale také lyžařům.
Turisticky je země proslavena především pobřežními plážemi u Černého moře, které je dlouhé 378 km. Země je závislá na turistice a stále více se přizpůsobuje západnímu standartu. Pobřeží překypuje životem, hlavně v letní sezoně. Za samostatnou poznávací cestu stojí světoznámé skalní kláštery a historická „muzejní“ městečka, která jsou památkově chráněna.
Bulharská letoviska se neustále zkvalitňují a rozšiřují a to i díky finanční podpoře bulharské vlády. Nově budované komplexy a hotely odpovídají již zcela evropským standardům jak u moře, tak na horách.

 

Porovnání

ZADEJ HLEDANÉ SLOVO